Haber

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci OMÜ’de Sosyal Belediyecilik Konferansı’nda Konuşma Yaptı

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde düzenlenen “Sosyal Belediyecilik” konulu konferansta deneyimlerini üniversite öğrencileriyle paylaştı.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencileriyle bir araya geldi. “Sosyal Belediyecilik” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Önder Deveci, deneyimlerini üniversite öğrencileriyle paylaştı. Öğrencilerin sorularını da yanıtladı. Sosyal Belediyecilik örnek projeleri hakkında bilgi veren Önder Deveci, konuşmasında üretim ve tarıma vurgu yaptı.

“KÖKLÜ MESLEK”

Sosyal Hizmetler alanının kitaplarda tanımlanandan çok daha fazlası olduğunu vurgulayan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, “Görev alanındaki disiplin dağılımıyla insan yaratan, sosyal grupların oluşmasını sağlayan köklü hizmetler. toplum içinde bireylerin bir arada toplum olarak yaşaması, toplumu bir arada tutabilmesi ve insanlara insan olduğunu hissettirebilmesidir.” “Bu mesleklerden biri” dedi.

GENÇLERE TAM DESTEK

Konuşmasında Atakum Belediyesi’nin Sosyal Belediyecilik alanındaki çalışmalarından örnekler veren Başkan Deveci, “Özellikle üniversite şehri olan Atakum’da öğrencilerimize yönelik sürdürülebilir projeler hayata geçirdik. Hasan Ali Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezimiz üniversite öğrencilerinin bilim ve sanatla buluşma merkezi haline geldi. Merkezimizin kütüphanesinden her gün yüzlerce öğrencimiz yararlanırken, sanat etkinlikleriyle de şehrin kültürel yaşamına değerli katkılarda bulunduk. tesislerinde oluşturduğumuz Genç Çet Kart ile öğrencilere ekonomik destek sağlamaya devam ediyoruz. Bir yandan da beşincisini açmaya hazırlandığımız AtaÇocuk Gelişim Merkezlerimiz ile Atatürk devrimlerine bağlı nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz.” OMÜ’de faaliyet gösteren kulüplerle işbirliğimizi ve projelerine destek olmayı sürdürüyoruz. Şehrimizin maliyetini artıran, gençlerimize katkı sağlayan projeye iş birliği yapmaya ve destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

tekmanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu