Haber

Bisikletçiler Derneği Üyeleri Dünya Bisiklet Günü ve Dünya Çevre Günü İçin Kıtalararası Bisiklet Gezisi Yaptı

Bisikletçiler Derneği üyeleri, Dünya Bisiklet Günü ve Dünya Çevre Günü “kıtalararası bisiklet gezisi” etkinliği kapsamında çevre ve sağlık konusunda farkındalık yaratmak için Şişli Mecidiyeköy’den Üsküdar Harem’e pedal çevirdi.

Mecidiyeköy’de bir alışveriş merkezinin önünde toplanan bisikletliler, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü geçerek Üsküdar Harem’e ulaştı.

Bisikletçiler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz, bu etkinlikle çevre ve sağlık konusunda farkındalık yaratmak istediklerini söyledi.

Dünya Bisiklet Günü ve Dünya Çevre Günü’nü kutlamak için bir yere geldiklerini belirten Suyabatmaz, “22 yıldır olduğu gibi bugün de kıtalararası bisiklet gezisini kutluyoruz. Bu şekilde Türkiye’ye farkındalık vaad etmek istiyoruz. Çünkü bisiklet sağlığımıza, çevremize, ülke ekonomisine ve dünyadaki iklim değişikliğine fayda sağlayan bir araçtır. Bunun ne kadar farkında olursak toplumumuz ve bizim için o kadar değerli olacaktır.” dedi.

Etkinliğe katılan Yusuf Yurttaş, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü ilk kez bisikletle geçtiği için heyecanlandığını belirterek, “Bugün Boğaziçi Köprüsü’nü geçmek için bisiklete binmeye geldik. 150 tane var. Aşağıda -200 bisikletçi var.Biz böyle şeyleri hedefliyoruz.” söz konusu.

Kadın bisikletçi ise güneşten korunmak için şemsiyeyle önlem alarak çocuğuyla birlikte bisikletinin arkasına bindi.

domanic-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu