Yaşam

Cedi Osman çocuklara ‘Zorba Olma Kanka Ol’ dedi

Cartoon Network ve UNICEF Türkiye akran zorbalığı konusunda farkındalığı arttırmak için iş birliği yaptı

‘Zorba Olma Kanka Ol’ projesiyle akran zorbalığına dikkat çekmeye ve “kankalık” bildirilerini çocuklara ulaştırmaya odaklanan Cartoon Network, UNICEF Türkiye ile iş birliği yaparak tesir alanını genişletti. İş birliği kapsamında çocuklara seslenen UNICEF Türkiye Ulusal Uygun Niyet Elçisi, ulusal basketbolcu Cedi Osman, ekip ruhu üstünden arkadaşlığın kıymetine vurgu yaptı.

Akran zorbalığı konusunda farkındalık yaratmak için 2016 yılında başlattığı Zorba Olma Kanka Ol projesinin kapsamını her yıl genişleten Cartoon Network, UNICEF Türkiye ile iş birliği yaptı.

Çocuklara onların lisanından, sevdikleri karakterler ve örnek aldıkları başarılı isimler aracılığıyla farkındalık bildirilerini ulaştırmaya odaklanan Cartoon Network’ün son destekçisi UNICEF Türkiye Ulusal Âlâ Niyet Elçisi, ulusal basketbolcu Cedi Osman oldu. Zorba Olma Kanka Ol projesi için basketbol alanında çocuklar ile birlikte kamera karşısına geçen Cedi Osman, kadro ruhunun gücünü ve arkadaşlığın ehemmiyetini anlattı.

Akran zorbalığının yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada çocuklar ortasında önemli bir sorun olduğunu bildiğini söyleyen UNICEF Türkiye Ulusal Yeterli Niyet Elçisi ve Ulusal Basketbolcu Cedi Osman; “Bir sporcu olarak arkadaşlığın, dostluğun ve her koşulda birbirini desteklemenin önemini çok iyi biliyorum. İşte tam da bu yüzden çocuklara beni görmeye alıştıkları bir yerden, sahadan seslenmek ve takım ruhu üstünden arkadaşlığın önemini anlatabilmek benim için çok değerli” dedi.

UNICEF Türkiye Temsilcisi Regina De Dominicis ekledi: “En dezavantajlı çocuklar zorbalığa uğrama riskiyle daha fazla karşı karşıyalar. Bu çocuklar genelde daha kırılgan topluluklarda yaşayan, gelir düzeyi düşük ailelerde büyüyen, mahzuru olan, mülteci ve göçmen çocuklar. Zorbalık fizikî yahut sanal ortamda gerçekleşebilir. Siber zorbalık çoğunlukla toplumsal medya üzerinde, kısa ileti yahut e-posta aracılığıyla yahut rastgele bir çevrimiçi platform üzerinde gerçekleşebilir. Bu bahiste farkındalığı arttırmak ve zorbalığı önlemek için hepimize düşen bir vazife var. Ortaklarımızla, ailelerle, öğretmenlerle, özel bölümle, çocukların ve gençlerin kendileriyle bu hususta birlikte çalışmamız çok kıymetli.”

Warner Bros. Discovery Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Yunanistan ve Kıbrıs Çocuk Kanalları, Programlar ve Yayın Yöneticisi Zümrüt Pakoy; ‘Cartoon Network olarak Akran Zorbalığı ile ilgili önlem almazsak bu durumun gelecek nesiller için önüne geçilemez davranış bozukluklarına yol açacağı bilinciyle hareket ediyoruz. Bu yüzden de yıllardır dünyanın her yerinde farkındalık mesajlarımızla çocuklara ulaşmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar projemiz için birçok farklı çalışma yaptık. Bu yıl da değerli iş birliğimiz kapsamında UNICEF Ulusal İyi Niyet Elçisi, milli sporcumuz Cedi Osman’la çocukların dikkatini çekmek ve farkındalık aşılamak için kolları sıvadık. Daima birlikte ‘Zorba Olma Kanka Ol’ demeye devam edeceğiz” dedi

Cartoon Network Zorba Olma Kanka kapsamında hazırlanan tüm içeriklere cartoonnetwork.com.tr üzerinden ve UNICEF Türkiye toplumsal medya hesapları üzerinden ulaşılabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu