Teknoloji

Dead Island 2 Eşli Oynanış Ayrıntıları

Yeni Ölü Ada ile tanışmanıza az kaldı. Önümüzdeki Cuma günü başlayacak macera öncesi merak edilen yeni detaylar ortaya çıkmaya ve yayınlanan yeni bir yazıyla devam ediyor. Dead Island 2 kooperatif oynanışıdetaylar gün yüzüne çıktı.


İlginizi çekebilir:  Dead Island 2 PC Gereksinimleri Açıklandı


Dead Island 2 Co-op Oyun Detayları Ortaya Çıktı

Bildiğiniz gibi Dead Island 2, platformlar arası destek sunmuyor ancak orta nesil bir oynanışa sahip. Ancak bu noktada soru işareti oluşturacak bir durum olduğunu da söyleyelim. Örneğin PlayStation 4 veya Xbox One kullanıyorsanız, platform tercihinize bağlı olarak PlayStation 5 veya Xbox Series kullanan bir arkadaşınızı oyuna davet etmeniz mümkün değildir. Aksine sizi araması ile co-op oynayabilirsiniz. Yani mevcut nesil konsol kullanıcılarına davet hakkı verilmiş ancak bu durumun ilerleyen zamanlarda çözüleceği söylenmişti. Çapraz platform desteğinin de PC tarafında olmadığını belirtelim.

Dambuster Studios ayrıca co-op oyunun temelinin ilk dakikadan itibaren belli olmayacağını söylüyor. Bunun için ilk bölümü geçmeniz gerekiyor. Bu da Call the Cavalry bölümü bittikten sonra Emma karakterinin malikanesine ulaştığımızda aktif hale gelecek.

Bir diğer önemli nokta da kaydettiğiniz sahnenin taşınması ile ilgili. Arkadaşınızla kooperatif oynarken kaydettiğiniz seviye hesabınıza işlenecek ve seans bittikten sonra kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Ancak hikayede sizden önde olan başka bir arkadaşınızın oyununa katılmanız mümkün değil. Bunun için arkadaşınızın sizi beklemesi gerekecek. Benzetmede öndeyseniz, kesin durum da geçerli olacaktır. Bunun temel sebebi ise düşmanlarla olan savaşlarınızda değerli olan seviye sistemi ve içeriklerdir.

Son olarak Dead Island 2, Dead Island’dan farklı olarak co-op olarak toplam üç oyuncu ile oynanabiliyor. Geliştirici grup, haritadaki düşman sayısına ve sunulacak etkinliklere göre böyle bir karar alındığını söylüyor.

mut-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu