İş

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’den Açıklama

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş sorumluluk alanındaki illerde alınan tedbirlere ilişkin açıklama yaptı.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş tarafından yapılan açıklamada, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin 6 ilinde 7500’e yakın çalışma arkadaşı ile büyük bir aile olarak hizmet verdikleri belirtildi. Bu hizmetlerde abonelerine kesintisiz ve kaliteli elektrik sağlamaya özen gösterirken, meslektaşlarının da görevlerini en uygun koşullarda yapmaları için hassasiyet gösterdikleri, ülkede gelişen ekonomik kuralların bilincinde olarak meslektaşlarına en rekabetçi fiyat ve yan haklar politikasını sunmanın gayreti içinde oldukları belirtildi.

Bu kapsamda yapılan açıklamada, “Temmuz ayında yaptığımız düzenleme ve zamlarla ücret ve yan haklar skalamızı piyasa koşullarının üzerinde oluşturduk” denildi. “Olmaya ve maksimum güçlendirme sağlamaya devam ediyoruz. Meslektaşlarımızın tüm yasal haklarını sağlarken, işten çıkarma durumlarında da aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Bu koşullarda jenerik ve insan haklarından kaynaklanan kıdem tazminatlarının ödendiğini belirtiyoruz. Rekabetçi fiyat ve yan haklar politikamızla, çalışma arkadaşlarımızın en uygun koşullarda yaşama koşullarını her zaman iyileştirerek, meslektaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz.”

Şirketin iş sağlığı ve güvenliği kapsamında periyodik muayene ve eğitimler gerçekleştirdiğinin belirtildiği açıklamada, “Eğitimlerle çalışma arkadaşlarımızı her zaman bilgilendiriyoruz. İSG birimimizde 1 İSG ve Çevre, Teknik Eğitim Müdürü, 43 İş Güvenliği Uzmanı, 1 İş Güvenliği Müdürü, 11 İşyeri Hekimi ve 10 İşyeri Hemşiresi olmak üzere toplam 66 kişi istihdam edilmektedir. Gerektiğinde ihtiyaç duyulacak protezler de firmamız tarafından takip edilerek karşılanmaktadır. sağlık.

Açıklama şu ifadelerle tamamlandı:

“Dicle Elektrik olarak tüm çalışma arkadaşlarımızın fiyatlarına enflasyon oranının üzerinde yüzde 35 zam yaptık. Temmuz ayı maaşına yansıyacak fiyat artışının yanı sıra Ağustos ayında meslektaşlarımızın hesaplarına promosyonların yatırılacağını, yemek ve yol yardım ödemelerinin devletin belirlediği rakamlar üzerinden yapıldığını paylaşmak isteriz. Hizmet verdiğimiz tüm illerde iş bırakma söz konusu değildir. Görev başında olan, emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. çabalarıyla şirketimiz dün olduğu gibi bugün de devam ediyor.” – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu