Yaşam

Erol Keleş kimdir? AKP Elazığ Milletvekili Adayı Erol Keleş’in biyografisi

Cumhurbaşkanlığı ve 28. milletvekili seçimleri 14 Mayıs’ta yapılacak. Siyasi partilerin aday belirlemesinde son aşamaya gelindi. Partiler milletvekili adaylarını açıklamaya başladı. AKP de milletvekili adaylarını açıklayan partiler arasında yer aldı. Kesinleşen isimlerden biri de AKP Elazığ milletvekili adayı Erol Keleş oldu. Vatandaşlar, Erol Keleş’in hayatını araştırmaya başladı. Peki Erol Keleş kimdir, nerelidir?

Detaylar burada…

28 Mayıs’ta yapılacak TBMM Başkanlığı’na kısa bir süre kala siyasi partilerin aday listeleri netleşmeye başladı. AKP Elazığ milletvekili aday adaylarından Erol Keleş de listedeki yerini aldı.

Erol Keleş’in listeye alınmasının ardından Erol Keleş ile ilgili araştırmalar da hız kazandı. Erol Keleş’in hayatı ve mesleği merak konusu oldu.

Erol Keleş kimdir?

Erol Keleşi 1970 yılında Elazığ’da doğdu. Lisans eğitimini Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. 1993 yılında doktora eğitimine başladı. Keleş, Kulak Burun Boğaz ihtisasını Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı.

Keleş, 1995 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı ile Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalıştı. Keleş, 2012 yılında profesör ünvanını aldı.

prof. Erol Keleş, 2020 yılında Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimliğine atandı. 2020 yılından bu yana bu görevi yürüten Keleş, milletvekili adaylığı için istifa etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu