Haber

Eski bakan Eroğlu’ndan kadınlara çağrı

Aydın’ın Buharkent ilçesini ziyaret eden Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, Buharkentli kadınlara çağrıda bulunarak üretime davet etti.

Aydın ziyaretleri çerçevesinde Buharkent’i ziyaret eden Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, Belediye Lideri Mehmet Erol’a ilçeye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek başarılı yönetiminden dolayı tebrik etti. Belediye Başkanı Mehmet Erol, ilçeye kazandırılan projelerin ardından nüfusun ve iş alanlarının da artmaya başladığını ifade ederek, “2014 yılında göreve geldiğimizden bu güne kadar ne söz verdiysek fazlasıyla yaptık. Bakanımızın da destek verdiği çok sayıda proje ile küçük bir ilçe olmasına rağmen Buharkent, Aydın’da birincileri gerçekleştirdi. Yükselen kent Buharkent sloganı ile çıktığımız yolda önümüzdeki yıllarda yaklaşık 5 bin şahsa istihdam sağlayacak olan Buharkent OSB’yi hizmete açtık. Buradaki fabrikalarımız da hızla artmaya devam ediyor. İstihdam artışına paralel olarak da konut, sosyal yapılar, yeşil alanlar, eğitim hizmet binaları ve diğer çalışmaların büyük bölümünü tamamladık. Buharkent büyümeye hazır” dedi.

“Reklam desteği benden”

Buharkent’te yapılan hizmetleri yakından takip ettiğini söz eden Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, ilçede artan istihdam ve büyümenin hayli memnuniyet verici olduğunu söz ederek bayanlara seslendi. Bakan Eroğlu, tarihte kurulan Türk Devletleri ve bayanların rollerinden kelam ederek bayanları üretime davet etti. Eski bakan Eroğlu, “Cumhurbaşkanımız, belediyelerin kullanacağı haklarını nüfuslarına bağlı olarak hizmete dönüşmesi için büyük dayanak veriyor. Bilhassa Aydın’da tarıma olan destek çok fazla. İçme suyundan sulama suyuna kadar çok sayıda destek verildi. Aydın’ın dağlarından yağ ovalarından bal akıyor. Buna ben bir de incir seferberliği ekledim. Geçen yıl hükümetimiz Aydın’a 45 milyar TL’lik yatırım yaptı. Biz bütün belediyelere nüfuslarına nazaran dayanak veriyoruz. Hatta bu sene 1 trilyonluk ek bütçe yaparak hiç kimseyi enflasyona ezdirmeyeceğiz. Daima birlikte geleceğimiz için daha hoş işlere imza atmaya devam edeceğiz. Burada her vakit olduğu üzere bilhassa eğitimli bayanlarımıza gereksinimimiz var. İlçenin artan iş gücüne karşı kendi lokal nüfusumuzu da artırmalıyız. Cumhurbaşkanımızın dediği üzere 5 çocuk yapmalıyız. Bayanlarımızı eğitimli biçimde üretime kazandırmalıyız. Örnek verecek olursak biz bugün Afyon’un 17 ilçesinde kadın kooperatifi kurduk. Biz Buharkentli kadınlarımızı Afyon’a davet ediyorum ve oradaki çalışmaları yerinde görmelerini istiyorum. Buharkent’te de üretim çok uygun. Burada bayan kültür konutları ve bayan kooperatifleri kuralım. Reklamını da ben yapayım. Bugün itibariyle bir milyon 250 bin takipçim var. Reklam dayanağı de hazır” diye konuştu. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu