Haber

Galata Köprüsü Bakım Çalışması Nedeniyle Uzun Araç Kuyrukları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Galata Köprüsü’nde başlattığı bakım-onarım çalışması nedeniyle bölgede uzun araç kuyrukları oluştu.

İlk etap derz değiştirme ve asfalt yenileme çalışmalarının yürütüleceği Karaköy-Eminönü istikametinin saat 01.00’de beton bariyer ve dubalarla araç geçişine kapatılmasının ardından ekipler çalışma başlattı.

Köprünün Eminönü tarafının çalışma nedeniyle kapatılması trafikte sıkışıklığa neden oldu, uzun araç kuyrukları oluştu.

Eminönü-Karaköy istikametinde araç ve yaya trafiğinde herhangi bir aksama olmazken, tramvay hattı çift taraflı olarak devam ediyor.

Sürücülerden Hakan Kesik, çalışma nedeniyle oluşan trafikten olumsuz etkilendiklerini belirtti. dedi.

Taksici Bilal Ergün de trafiğin taksicileri olumsuz etkileyeceğini anlatarak, “Trafik bizi çok etkileyecek. Sabah akşam trafik içindeyiz. Şimdi trafik daha kilitlenecek ama yarın daha iyi olacak.” son.” sözlerini kullandı.

Şoförlerden Erol Şanlıer, “Bugün burayı kapattıklarını bilmiyorduk. Bu yolu çevirdik rezillik. 20 gün daha bu trafiği çekeceğiz.” söz konusu.

Sürücü Kenan Yaşatan ise trafikten olumsuz etkilendiklerini ifade ederek, köprünün sağlamlaştırılması için yapılan çalışmaların halkın yararına olduğunu söyledi.

İBB tarafından gerçekleştirilecek Karaköy-Eminönü tarafında 1. etap bakım çalışmaları 20 gün, Eminönü-Karaköy istikametinde 2. etap çalışmaları ise 20 gün sürecek.

haberbulanik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu