Haber

Gaziantep İslahiye’de deprem evleri teslim ediliyor

GAZİANTEP (İGFA) –Eyüpsultan Belediyesi tarafından İslahiye’de yaptırılan kalıcı deprem evlerinin anahtar teslim törenine Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fatma Şahin katıldı.

İslahiye’de düzenlenen törene Gaziantep Vali Yardımcısı Muhammet Belediye Başkanı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Eyüp Sultan Belediye Başkanı Deniz Köken ve İl Protokolü katıldı.

Kalıcı deprem evlerinin anahtar teslim töreninde açılış konuşmasını yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, deprem sonrasında Eyüpsultan Belediyesi’nin her zaman yanında olduğunu vurgulayarak, “Sağına bak Eyüpsultan orada, yapmaya çalışıyor. bir şey. Elinde olanı vermeye çalışıyor. Bu çok değerli bir şey. Bu nedenle Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’e teşekkür ediyorum. Büyük bir millet olmak gerekiyordu. Herkes buraya koştu. Bütün dünya buraya koştu. Şimdi de Eyüpsultan başkanımızın ve ilçe başkanımızın şahitliğinde önümüzde kalıcı konutlarla açılışını yapıyoruz.” söz konusu.

“DEPREM YAŞAMADIK, KÜÇÜK BİR Kıyamet YAŞADIK”

Deprem felaketi sonrası çalışmaların detayları hakkında bilgi veren Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnsan hayatında bazı tarihler vardır ki asla unutulmaz. 6 Şubat o gün hepimiz için bir tarih oldu. Beyin sarsıntısı yaşamadık, küçük bir kıyamet yaşadık. Çok ağır bir imtihan geçirdik. Beyin sarsıntısı öncesi, sırası ve sonrası için bir ana plan yaptık. Herhangi bir master planın uygulanması mümkün değildi. 15 milyon insan, 11 şehir çok geniş bir alan. Herkes kendi derdine düştü. Biz sizin hizmetinizdeyiz. Türkiye’nin yüzyılı dedik. Bu dünyayı birlikte cennete çevireceğiz. Türkiye’nin asrı, depremi yaşayan, canı yanan, Allah’a şükreden, liderine inanan ve bunun için çabalayan İslahiye Asrı olacaktır.”

AFETLERİN YARALARI TEK TEK ARTAR

Gaziantep Vali Yardımcısı Muhammet Lider, 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet dileyerek, “Depremin olduğu ilk günden itibaren Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız, Koordinatör valilerimiz, mülki idare amirlerimiz, belediye başkanlarımız ve her birimiz elimizden gelen imkanları kullanarak bölgeye hizmet ediyoruz.Yaraları sarmaya çalıştık.Bu yara iyileştirme faaliyetlerinden biri de Eyüpsultan Belediye Başkanımızın hediye ettiği konutların açılışı için buradayız.”

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, deprem sonrası İslahiye ilçesi için yapılması gereken her türlü çalışmayı desteklediklerini belirterek, “Tarihte afetler hep olmuştur. Bu dönem biraz farklıydı. Bu alanın boyutu biraz daha büyüktü. Bu süreçten sonra hem aşevi hem yaşam alanı derken burayı kurduk. Uzun vadede kullanılacak evlere ihtiyacımız var dediler. Sonuç bu çalışma oldu. Bittiğinde güzel şeyler olabilir. Hadi deneyelim. 55 günde 50 metrekaresi bahçe olmak üzere 100 metrekare kullanım alanı haline geldi.” dedi.

Konuşmaların ardından depremzedeler için kalıcı konutların anahtar teslimi töreni gerçekleştirildi. Protokol üyeleri ve çocukların katılımıyla kurdele kesme töreni gerçekleştirildi. Programın sonunda lojman hak sahipleri ve protokol üyeleri günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. Programın ardından protokol üyeleri yapılan konutları inceledi.

kesan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu