Ekonomi

Güney Kore ile Endonezya Arasında İşbirliği Anlaşmaları İmzalandı

Güney Kore ve Endonezya, nükleer enerji üretimi, değerli metaller ve çeşitli sanayi alanlarında ikili iş birliğini artırmaya yönelik 14 mutabakat zaptı ve 2 sözleşme imzaladı.

Yonhap’ın haberine göre, Güney Kore Ticaret, Sanayi ve Enerji Bakanlığı, Endonezya’nın başkenti Jakarta’da düzenlenen 43. ASEAN Zirvesi’nde iki ülke arasında çeşitli alanlarda işbirliği konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, nükleer enerji üretimi ve bazı değerli madenler başta olmak üzere çeşitli alanlarda ikili işbirliğinin artırılması amacıyla 14 mutabakat zaptı ve 2 sözleşme imzalandığı bildirildi.

Yoon, Çin ve Kamboçya başbakanlarıyla görüştü

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol, Cakarta’da Kamboçya Başbakanı Hun Manet ve Çin Başbakanı Li Qiang ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Yoon ve Hun Manet’nin 43. ASEAN Zirvesi marjında ​​bir araya gelerek ikili ilişkileri değerlendirdiği belirtildi.

Açıklamada, iki liderin geçen yıl yürürlüğe giren serbest ticaret anlaşması yoluyla karşılıklı ticareti daha da genişletme kararı aldığı belirtildi.

Açıklamada, ticaret ve gümrük anlaşmaları sayesinde iki ülke arasındaki ticaretin geçen yıl yaklaşık 1 milyar dolara ulaştığı, Yoon ve Hun Manet’nin bu anlaşmaların etkin kullanılması konusunda mutabakata vardığı belirtildi.

???????Yoon zirve sırasında Çin Başbakanı Li Jiang ile de görüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu