Haber

Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri Başladı

– Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri Başlamıştır

KOCAELİ – Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 28’incisi düzenlenen Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri’nde alt kategorilerde 42 başpehlivan ve 750 pehlivan özel meydanda ter dökmeye başladı. Pehlivanlara başarılar dileyen Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Fatih’in çadırı olan Hünkar Çayırı’ndayız. Fatih Sultan burada vefat etti. Hünkar Çayırı, Avrupa’nın en büyük dijital müzesinin yapıldığı bir alan haline gelecek.”

Gebze Belediyesi tarafından bir klasik haline getirilen ve bu yıl 28’incisi düzenlenen Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri başladı. Türkiye’nin dört bir yanından 42 güreşçi ve alt kategorilerde 750 güreşçi şampiyon olmak için kıyasıya mücadeleye başladı. İlk olarak kura ile maçlar belirlendi. Ardından özel meydana çıkan pehlivanlar, Fatih Sultan Mehmet’in şehit olduğu tarihi alanda terlemeye başladı.

“Avrupa’nın en büyük dijital müzesi yapılacak”

Konuyla ilgili açıklama yapan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Fatih’in çadırı olan Hünkar Çayırı’ndayız. Fatih Sultan burada vefat etti. Bu yıl Klasik Yağlı Güreşler’in 28’incisi yapılıyor. Çok önemsiyoruz. ata sporlarına hiçbir şekilde kesintiye uğramamasını sağlamak istiyoruz.İstemiyoruz.Hünkar Çayırı’nda güreşle birlikte diğer ata sporlarımızı da canlandıracağız.Burası Avrupa’nın en büyük dijital müzesinin yapıldığı bir alan haline gelecek.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Hünkar Çayırı’nda dijital müze ve tarihi panorama temalı projeleri hayata geçirecek.Bugün burada “42 güreşçi ve 750 güreşçi müsabakalara katılıyor. Herkese başarılar diliyorum” dedi.

kursunlu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu