Haber

Isparta’da hamile eşini öldüren sanık için ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi

Isparta’da 7 aylık hamile olan imam nikahlı eşi Raziye Karabuğa’yı pompalı tüfekle öldüren Şehmuz Gezen için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Davanın üçüncü duruşmasında Şehmuz Gezen SEGBİS üzerinden mahkemeye katıldı.

Duruşmada, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nde tedavi görmekte olduğunu ve bu nedenle ceza ehliyetinin bulunmadığını belirten sanık hakkında İstanbul Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Dairesi raporu görüşülmüştür.

Sanık avukatı, tutanakta Şehmuz Gezen’in ceza ehliyetinin tam olduğunu belirterek mahkeme heyetine itiraz etti, “Müvekkilim hakkında düzenlenen tutanakta muayene sırasında akli ehliyetinin sınırlı olduğu yazılırken, sonuç kısmında belirtildi. Dolayısıyla bir çelişki oluşmuştur. Çelişkinin giderilmesi açısından. Sanığın 4. Daireden başka bir ihtisas dairesine nakledilmesini talep ediyoruz.” söz konusu.

Raporla ilgili mahkemenin mütalaasını soran Gezen, “Ne diyeyim, diyecek bir şeyim yok” dedi. o cevapladı.

Duruşmada sanıkların amcasının eski eşi Parıltıda Gül Özek de tanık olarak dinlendi.

Özek, Raziye Karabuğa’nın annesi Elvan Aydın ile kendi evinde görüştüğünü belirterek, Aydın’ın kendisine “Kızım Şehmuz’dan değil, kayınpederi Mehmet’ten hamile” dediğini, 12 yaşında olduğunu savundu. -büyük oğlu bu konuşmayı gizlice kaydetmişti ama o görüntüyle telefonu çalınmıştı. .

Savcı, Gezen’in “hamile olduğunu bildiği kadını kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Mütalaaya sanık avukatı itiraz etti. Mütalaaya müşteki avukatları da katıldı.

Mahkeme heyeti, yeniden tutanak tutulması talebini reddederek, savunmanın dinlenmesini erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu