Haber

Kayseri’de düzenlenecek Kablo Wakeboard Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası rekor katılımla başladı

– En kalabalık Türkiye şampiyonası Kayseri’de yapılacak

Wired Wakeboard Küçükler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası 143 sporcu ile Kayseri’de yapılacak

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Sualtı Federasyonu iş birliğinde düzenlenecek KAYSERİ – Wakeboard Küçükler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası, hafta sonu rekor katılımla başlayacak.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Sualtı Federasyonu tarafından düzenlenen Kablolu Wakeboard Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası yarışları 11-12 Ağustos tarihlerinde başlayacak. 20 kadrodan 143 sporcunun katıldığı ve ‘en kalabalık müsabaka’ rekoru kıran müsabakalarda görsel bir şölen yaşanacak. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Yürütme Kurulu Başkanı Hamdi Elcüman, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizi turizm kenti ve spor kenti haline getirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Biliyorsunuz Erciyes artık bir dünya markası, amiral gemimiz. Artık milyonları misafir ediyoruz. turizm Erciyes’te hem turizm hem de spor faaliyetlerine devam ediyoruz ama şehrimizi beslemek için çeşitli federasyonlarla işbirliği yapmaya devam ediyoruz 12 turizm ve spor Erciyes’te kışın dünya şampiyonaları düzenliyoruz.İster board, ister kayak olsun.Bunun devamı olarak , Sualtı Federasyonumuz ile Kablo Board Şampiyonaları düzenliyoruz.Burada rekor var.Bugüne kadar Türkiye’de düzenlenen Türkiye şampiyonaları arasında en kalabalık müsabakayı bu hafta sonu yapacağız.143 sporcumuz yarışacak.99’u erkek 44’ü erkek. 1 tanesi bayan toplam 20 takım yarışacak.Burada bizi görsel bir şölen bekliyor.Uluslararası kayak ve board yarışlarına yaz aylarında göletimizde devam edeceğiz.Tüm halkımızı buraya davet ediyorum.Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Memduh Büyükkılıç’a çok teşekkür ederim. İnşallah bu hafta sonu yarışlar, müzikler, eğlenceler ve çeşitli şovlar olacak. İnşallah tüm halkımız burada güzel vakit geçirecek” dedi.

Bu yarışı geleneksel hale getireceklerini kaydeden Elcüman, “Artık klasik hale getireceğiz. İnşallah her yıl hem Türkiye şampiyonası yapılacak. Sporcularımız bu yarışmalardan puan alıyor. Bunun Avrupa ve Dünya şampiyonlukları var. İnşallah her yıl hem ulusal hem de uluslararası yeni şampiyonlar çıkaracağız. Yarışlara ev sahipliği yapacak” dedi.

incesuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu