Ekonomi

Kocaeli’de çiftçilere yüzde 50 yem bitkisi tohumu ve gübre desteği

Kocaeli’de çiftçilere yüzde 50 oranında sübvansiyonlu yem bitkisi tohumu ve katı organomineral bazlı gübre takviyesi sağlanacak. Projeyle 50 bin dönüm mısır tarlası desteklenecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla hayata geçirdiği “2024 Bahar Yem Bitkisi Tohum ve Gübre Destekleme Projesi” kapsamında çiftçilere tohum ve katı organomineral bazlı gübre takviyesi sağlayacak. Yüzde 50 hibe desteği doğrultusunda üreticilerden talepler alınmaya başlandı. Muhtarlık İşleri Dairesi Tarım Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından il genelinde yürütülen yem bitkisi tohum desteği projesi kapsamında yaklaşık 2 bin çiftçiye yüzde 50 hibe ile 1200 ton katı organomineral baz gübre ve 100 ton çiftçiye dağıtılacak. (6500 paket) dane mısır ve silajlık mısır tohumu. Proje doğrultusunda Kocaeli genelinde yaklaşık 50 bin dönüm mısır tarlasının desteklenmesi hedefleniyor. Kapsamda üreticilerden talepler alınmaya başlandı. Tohum desteğinden yararlanmak isteyen üreticiler, 2024 Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi ile belirlenen yerlere başvuru yapabilecek.

Talepler alınmaya başlandı

İzmit, Derince, Körfez, Başiskele, Kartepe ve Gölcük ilçelerindeki çiftçiler başvurularını 7-16 Şubat tarihleri ​​arasında Büyükşehir Belediyesi İşler Daire Başkanlığı Hizmet Binası’nda yapabilecek. Gebze, Dilovası, Darıca ve Çayırova ilçelerindeki üreticiler, 7-9 Şubat tarihleri ​​arasında Büyükşehir Belediyesi Gebze hizmet binasında taleplerini yerine getirebilecek. Kandıra ilçesindeki çiftçiler, 7-16 Şubat tarihleri ​​arasında Kandıra Belediyesi’nin yeni hizmet binasında başvuru yapabilecek. Karamürsel ilçesindeki üreticiler de başvurularını 9 Şubat Cuma günü Karamürsel Belediyesi’ne yapabilecek. – KOCAELİ

besikduzu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu