Teknoloji

macOS’tan sonra, DuckDuckGo’nun olağanüstü web tarayıcısı nihayet Windows’a geldi; Şimdi İndirin!

Gizlilik temalı arama motoru ÖrdekÖrdek GitEkim 2022’de yeni bir web tarayıcısı yayınladı. Ancak bu tarayıcı yalnızca Mac bilgisayarlarda mevcuttu . Ancak şimdi, DuckDuckGo tarayıcısı nihayet açık beta sürümünde Windows kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Bir blog gönderisi aracılığıyla DuckDuckGo, web tarayıcısında gizlilik temalı özelliklerin çoğunu tanıttı. Tarayıcı, kullanıcıların YouTube videolarını reklamsız izlemesine olanak tanıyan ve aynı zamanda kullanıcıların görüntüleri izlemesine ve Google’ın şirketinden gelen görüntü tekliflerini etkilemesine izin vermeyen bir tarayıcıdır. Ördek Oynatıcı içerir.

Yeni web tarayıcısındaki diğer gizlilik özellikleri arasında, gerçek e-posta adresinizi gizleyerek çevrimiçi hizmetlere kaydolmak istiyorsanız @duck.com alan adını kullanma olanağı ve son göz atma bilgilerinizi hızla silen Ateş Düğmesi yer alıyor.

DuckDuckGo Windows tarayıcı, yalnızca tüm parolalarınızla ilgilenmekle kalmayıp, kullanmak isteyebileceğiniz herhangi bir yeni çevrimiçi hizmet için güçlü parolalar önerebilen bir tarayıcıdır. Ayrıca bir şifre yönetimi özelliği vardır.Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, aynı zamanda bir reklam engelleyiciye sahiptir ve hatta diğer üçüncü taraf reklam engelleyicilerle reklamlar kaldırıldığında web sayfalarında oluşabilecek boşlukları bile kaldırabilir.

Blog yazısı şunları belirtir: Windows için DuckDuckGo; Gizliliğiniz, güvenliğiniz ve kullanım kolaylığınız düşünülerek tasarlanmıştır. Herhangi bir rastgele tarayıcı kodunun ‘dalı’ değildir, sekme ve yer imi yönetiminden yeni sekme sayfamıza ve şifre yöneticimize kadar tüm kod kendi mühendislerimiz tarafından yazılmıştır. Web sayfası oluşturma için tarayıcı, temel işletim sistemi oluşturma API’sini kullanır. (Bu durumda, temel Blink işleme motorunu kullanan bir Windows WebView2 çağrısıdır.)

DuckDuckGo, daha önce sunulan Mac sürümü ile özellik eşliği elde etmek için önümüzdeki aylarda Windows web tarayıcısına daha fazla özellik ekleyeceğini de belirtiyor. Güncellemeler ile kullanıma sunulacak özellikler arasında, Bağlantı İzleme KorumasıVe Yönlendiren İzleme KorumasıDaha da fazla gizlilik özelliğine sahiptir.

Tarayıcıyı DuckDuckGo’nun sitesinden indirebilirsiniz.

habercardak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu