Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi ‘Süt Gurur Mersin’ ve ‘Hamile Sütü’ projeleriyle 4 milyon 459 bin 383 koli süt dağıttı

Mersin Büyükşehir Belediyesi13 ilçede yürüttüğü ‘Süt Gururun Mersin’ ve ‘Anne Sütü’ projeleri ile 2019 yılından bu yana 4 milyon 459 bin 383 kutu sütü anne karnındaki ve okul çağındaki çocuklara ücretsiz ulaştırdı.

Vahap’ın gelişiyle 2019’da kent genelinde hayata geçirilen ‘Süt Senin Gururun Mersin’ ve ‘Hamile Sütü’ projeleri kapsamında toplam 4 milyon 459 bin 383 kutu süt ücretsiz dağıtıldı. Göreve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer.

Tarım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından doğrudan üreticiden alınan ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı koordinasyonunda dağıtımı yapılan süt, Büyükşehir Belediyesi’nin kimyasal ve biyolojik analizleri ile test ediliyor. 2019 yılında hayata geçirilen ‘Gururuna Süt Mersin’ projesi ile dezavantajlı bölgelerdeki okullarda eğitim gören öğrencilere haftada 2 gün dağıtılan süt, ev ev gezilerek minik öğrencilere ulaştırıldı. okulların pandemi döneminde kapalı olması.

YENİ DOĞAN ÇOCUKLAR HAYATA DAHA SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE ‘Merhaba’ DİYECEK

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ağustos 2021’de okul çağındaki çocuklara ve hamilelere düzenli süt desteği veriyor. Hamile Bakım Sütü’ projeyi hayata geçirdi. Söz konusu proje ile yeni doğan çocukların hayata daha sağlıklı bir şekilde ‘merhaba’ demesini hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, anne adaylarının kalsiyum ihtiyacı için 45’er günlük periyotlarla 1 litrelik paketlerden oluşan 12 litrelik süt paketlerini anne adaylarına ulaştırıyor. hamilelik boyunca çocuk ve anne.

Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle dezavantajlı bölgelerde yaşayan annelerin ve çocuklarının sağlıklı gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan bu projesinden faydalanmak isteyen kadınlar, hamile olduklarını belgeleyen bir raporla Teksin uygulaması üzerinden başvuruda bulunabiliyor ve hızla fayda sağlıyor. bu temelden.

Kaynak: ANKA / Sağlık

bornovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu