Haber

Sivas’ta Emekli Öğretmen Çift, TSKGV ve AFAD’a 1 Milyon Lira Bağışladı

Sivas’taki emekli öğretmen çift Filiz ve Mehmet Çelik, emekli ikramiyeleri ve birikimlerinden oluşan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) 1 milyon lira bağışta bulundu.

Kentin çeşitli okullarında öğretmenlik yapan Mehmet (59) ve eşi Filiz Çelik (55), 26 yıllık çalışma hayatının ardından geçen yıl emekli oldu.

Çift, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremin yıldönümünde emeklilik ikramiyeleri ve birikimlerinden oluşan toplam 1 milyon lirayı TSKGV ve AFAD’a bağışladı.

Vali Yılmaz Şimşek, bağışı yapan öğretmen çiftini makamında ağırlayarak kendilerine teşekkür belgesi verdi.

Çifti örnek davranışlarından dolayı tebrik eden Şimşek, “Bu anlamlı davranışın herkese, her profesyonele örnek olacağına ve bağışların devam edeceğine inanıyorum.” söz konusu.

Yıllarca öğretmenlik yaptıktan sonra emeklilik ikramiyelerini anlamlı kılmak için bağışta bulunduklarını anlatan Mehmet Çelik, şunları söyledi:

“Yıllarca çalıştık, sonunda emeklilik dönemimiz geldi, devletimiz bize ikramiye verdi. Biz de herkes gibi paramızı alıp planlar yaptık ama yüzyılın felaketinden sonra hayallerimizi ertelemeye başladık. Savaşlar çok yakınımızdaydı. Çocukların güvenli bir ülkede yaşaması gerektiğini gördük. Bu bizim için çok anlamlı. “Bonusları devletimizle, milletimizle paylaştığımızda anlamlıydı, biz de bunu yapmaya çalıştık. Bu vatan için fedakarlık yaparız.”

İkramiyeyi ve birikimlerini devletin yanında olduklarını göstermek için bağışladıklarını belirten Filiz Çelik, “Biz devletimizin yanındayız. Devletimiz o büyük felaket yaşandığında yaraları sardı, iyileşiyor ve daha da iyi olacak.” iyileştirin. Bu yaralar iyileşirken biz de çorbaya biraz tuz atalım istedik. Umarım domino etkisi yaratırız.” ” dedi.

goynukajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu