Haber

Son dakika: Erdoğan Papa ile görüştü

İsrail istedi, Apple ve Google yaptı: Gazze’deki haritaları devre dışı bıraktılar!

Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Papa Francis ile telefonda görüştü. Görüşmede İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar ve bölgede giderek ciddileşen insan hakları ihlalleri ele alındı.

Erdoğan, İsrail’in hiçbir kutsal metinde yeri olmayan Gazze baskınlarının katliam boyutuna ulaştığını söyledi. Uluslararası toplumun yaşananları görmezden gelmesinin insanlık adına bir utanç olduğunu, tüm devletlerin bu insanlık trajedisine karşı seslerini yükseltmeleri gerektiğini belirtti.

BAĞIMSIZ FİLİSTİN DEVLETİNE VURGU

Cumhurbaşkanı ayrıca, üç semavi dinin kutsal mekanlarına ev sahipliği yapan bölgede kalıcı barışın ancak 1967 sonlarında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız, egemen ve coğrafi açıdan bütünleşmiş bir Filistin Devleti’nin kurulmasıyla mümkün olacağını vurguladı. .

Türkiye’nin Gazze’ye insani ve tıbbi yardım ulaştırılması konusunda büyük çaba sarf ettiğini hatırlatan Erdoğan, yardımların temiz sivillere kesintisiz ulaştırılması için herkesin bu çalışmalara aktif olarak destek vermesi gerektiğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu