Ekonomi

Tüm bankalardan uyarı geldi: TMSF devreye giriyor, 31 Mayıs’a kadar e-Devlet’ten kontrol edilmesi gerekiyor

Bankalarkendi şubelerinde hesabı olan kişilereReklamlarında ve sitelerinin duyuru kısımlarında bu konuda önemli bir uyarıda bulundular.

Günümüzde bankalar ardı ardına müşterilerine konuyu hatırlatmaya devam ediyor. Bugün Türkiye İş Bankası, Halkbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, TEB, Türkiye Finans, ING, Citibank, Etkin Yatırım, Kuveyt Türk, Şekerbank, Burgan BankGazetelere ilanlar verdi.

31 Mayıs’a kadar çözülmesi gerekiyor

Bankalar tüm müşterilerini gazetelereAtıl hesaplardaki paranın 31 Mayıs’a kadar alınmaması durumunda reklamlarla uyarıda bulunuyorlar. TMSF’yekalacak.

E-devletten talep edildi

Peki her bankada kaç hesap olduğunu nasıl öğrenebiliriz? Aslında bunu öğrenmek oldukça kolaydır. Kanal D’de yer alan ana habere göre; e-Devlet hesabınızaBanka sorgusu yazıp yazdığınızda hesabınızın bulunduğu bankalar sırasıyla gözükür.

‘Ölen yakınlarınızın hesaplarını takip edin’

Konuyla ilgili bilgi verildi Sosyal Güvenlik Uzmanı Murat Bal, “Bu parayı alma şansın var. 10 yıldır bankalar bunu internet sitelerinde paylaşıyor. Bu şekilde bankada çok ciddi meblağlar kalabiliyor. Düşük fiyatlar da kalabilir. 1 liranız olsa bile mutlaka peşinden gidin. “Vatandaşlarımızın, özellikle de vefat eden yakınlarının endişesini taşıyanların mutlaka buna uyması gerekiyor.”Formda bir açıklama yaptı.

Banka müşterilerinin bir kısmı 7-8 hesabı olmasına rağmenBu konuyla ilgilenmediklerini belirten uzman, e-devlet üzerinden denetim yapılması gerektiğini belirtti.

midyat-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu