Yaşam

Türk Hava Yolları İstanbul’dan Uçuşlarını Geçici Olarak İptal Etti: İşte Sebebi ve Ne Olduğu

Türk Hava Yolları bu akşam yaptığı açıklamayla gündemdeydi. Şirketin basın danışmanı olarak görev yapan Yahya Üstün, sosyal medyadan açıklama yaptı. THY’nin İstanbul çıkışlı seferleri 19.00 – 22.00 saatleri arasındaiptal edildiğini duyurdu.

Uçuşların iptal edilmesi kararı kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Sebebe ilişkin firmadan bir açıklama geldi.

GÜNCELLEME: Sorunun giderilmeye başlandığı açıklandı

THY CEO’su, grupların çalışmalarıyla sistemsel sorunun düzeltilmeye başlandığını belirtti: “Bilgi teknolojileri sistemlerimizdeki arıza ekiplerimizin çalışmalarıyla giderilmeye başlandı. Seferlerimizi kademeli olarak gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Sistem arızasından dolayı verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı tüm yolcularımızdan özür dileriz.”

Kararın sistemsel sorunlar nedeniyle alındığı açıklandı.

Şirket, gün içerisinde biletleme ve rezervasyon süreçlerinde kesintiler yaşandığını duyurdu. Bunun üzerine iptal kararı verildi. THY’nin sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda seferler şöyle olacak: bilgi teknolojisi altyapısındaki genel arıza nedeniyleBu nedenle sistemlerde kesintilerin yaşandığı bildirildi.

Dışarıdan müdahale olup olmadığı belli değil:

Yahya Üstün de yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Grupların çalışmalarına devam ettiğini belirtirken dışarıdan bir müdahale olup olmadığına dair bilgilerinin olmadığını belirtti.

Yolcuların mağduriyeti giderilecek

THY, mağdur yolcular için de açıklama yaptı. Açıklamada, biletli yolculara konaklama, iade ve oluşabilecek her türlü mahrumiyetin tazmin edileceği belirtildi.

 

sincanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu