Ekonomi

Deprem bölgesinde yağışlar büyük ölçüde azaldı.

Deprem felaketinin tüm ülkeyi etkisi altına aldığı ve 10 ili etkilediği bölgelerde hava durumu. altındaKiler kadar dışarı çıkarılanlar için de önemlidir.

Meteoroloji’den alınan son hava durumu tahminlerine göre; Deprem bölgesinde hava parçalı bulutlu olacak, yağış beklenmiyor.

Depremden etkilenen Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da kar yağışlarının azalmasıyla rüzgarın zaman zaman hızını artıracağı tahmin ediliyor.

Uzmanlar, halen yüzlerce vatandaşın enkaz altında kaldığı deprem bölgesinde sıcaklıkların da yaşam mücadelesinde değerli rol oynayacağını söylüyor.

Kahramanmaraş’ta bugün havanın parçalı ve çok bulutlu geçeceği, en düşük sıcaklığın sıfırın altında 6 derece, en yüksek sıcaklığın ise 1 derece olacağı tahmin ediliyor.

Geceleri sıcaklıklar eksilerin altında

Gaziantep’te parçalı bulutlu ve rüzgarlı havanın hakim olacağı, sıcaklığın eksi 4 ile 4 arasında olacağı tahmin ediliyor.

Hatay ve Osmaniye’de hava az bulutlu ve rüzgarlı, sıcaklık eksi 3 ila 9 derece, Malatya’da gece ve sabah sisli ve puslu olmasının yanı sıra sıcaklığın düşük olduğu iddia ediliyor. Malatya’da sıcaklığın eksi 6 ile eksi 11 arasında olması tahmin ediliyor.

Diyarbakır ve Kilis’te havanın parçalı bulutlu ve hafif rüzgarlı geçeceği, sıcaklıkların eksi 4 ila 6 derece arasında olacağı belirtildi. Şanlıurfa ve Adana diğer illere göre biraz daha rüzgarlıdır ve sıcaklıkların sıfır ile 10 derece arasında olduğu tahmin edilmektedir.

haber-kaman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu