Haber

Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibine 82 yeni gönüllü katıldı

Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibinin (OBAK) 82 yeni afet gönüllüsünün eğitimi tamamlandı ve doğada arama kurtarma tatbikatı yapıldı. Yeni gönüllülerle birlikte OBAK eğitimlerini tamamlayan gönüllü sayısı 100’ü geçti.

OBAK, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından 35 olan müdahale çalışanı sayısını artırmak amacıyla Mahalledeki Afet Gönüllüleri (MAG) projesini başlattı. Proje kapsamında Eskişehir’de yaşayan vatandaşlar belediye sivil savunma birimine başvurarak arama kurtarma gönüllüsü oldu.

82 yeni arama kurtarma gönüllüsü kursiyeri 12 haftalık eğitimlerini tamamladı ve doğada arama kurtarma tatbikatı yapıldı. Temel eğitimlerini tamamlayan arama kurtarma gönüllüleri için Karakaya’da düzenlenen eğitim kampında; Sarp arazide tırmanma ve iniş, yaralı tahliye, gece arama teknikleri, kuvvetli zemin ilerletme ve sistem kurma eğitimleri verildi.

Yeni gönüllülerle 100’ün üzerinde arama kurtarma gönüllüsüne ulaştıklarını belirten Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir başta olmak üzere çevre illerde ve tüm yurtta olası afet durumlarına hazırlıklı olmak için çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu