Haber

TBB Başkanı Erinç Sağkan, İmam Yusuf Kılıç ile görüştü

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cemaati İzmir mitingi için toplama talebinin ardından soruşturma altına alınan İmam Yusuf Kılıç ile görüştüğünü açıkladı. Sağkan, Twitter hesabından “Tabii ki bu keyfiliğe, cehalete ve hukuksuzluğa ‘dur’ demek için süreci takip edip kamuoyunu bilgilendireceğim” mesajını verdi.

AKP’nin İzmir’deki Buca İl Başkanlığı’ndan, cemaati Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir mitingi için toplama talebiyle arandığını belirten İmam Yusuf Kılıç, hakkında soruşturma başlatıldığını, cemaatinden kişilerin kendisini tehdit ettiğini ve suç duyurusunda bulundu. Kılıç, “İnsanlar insanlara köle olmasın diye o cübbeyi giydim… Hakkımda soruşturma başlatıldı. Ciddi tehditler var. Ben bu tehditlere boyun eğmemek için elimden geleni yapıyorum. Benden geri adım atmamı istiyorlar. cemaat ve bu olayı inkar. Yalan söyleyemem.”

Kılıç, yaptığı açıklamada; “Türkiye Barolar Birliği’ne sesleniyorum, çok ciddi bir hukuksuzluk var, yalnızım. Lütfen buna ses verin” davetinde bulunmuştu.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, Twitter hesabından; ANKA KUŞU Haberler İmam Kılıç’ın yaptığı açıklamalarla ilgili ajansının haberini aktardı ve Kılıç ile görüştüğünü duyurdu. Sağkan şu açıklamaları yaptı:

“İmam Yusuf Kılıç ile görüştüm. Yaşadığı süreci anlattı. Çalıştığı camiayı hiçbir siyasi anlayışın gölgesine düşürmeyeceğini, kim olursa olsun bu anlayışı reddedeceğini belirtti. kentin diğer yerlerinden tehditler aldığını, bu kapsamda İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu, kendisini arayan telefon numarasını, özgürlüğü ihlal ederek tehdit eden kişinin adını aktardığını belirtti. camide çalışacak, olayın görgü tanıkları olacak. Süreci takip edip kamuoyunu bilgilendireceğim.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu